۱۳۹۷ دوشنبه ۴ تير
English
صفحه اصلی
1396/01/02 كارخانه سيمان باقران  شهرستان درميان به بهره برداري رسيد
كارخانه سيمان باقران شهرستان درميان به بهره برداري رسيد
كارخانه سيمان باقران در شهرستان درميان، ظهر امروز با حضور رئيس جمهوري اسلامي ايران، استاندار خراسان جنوبي و جمعي از
مسئولين استاني و شهرستاني با سرمايه گذاري بالغ بر 5 هزار ميليارد تومان به بهره برداري رسيد.
استاندار خراسان جنوبي، در مراسم افتتاح اين پروژه گفت: كارخانه سيمان باقران يكي از طرح هاي بزرگ ملي در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي در استان به بهره برداري رسيد.
سيد علي اكبر پرويزي، از تصويب پرداخت 20 ميليارد تومان تسهيلات رونق توليد به اين پروژه خبر داد و افزود: مجموع سرمايه گذاري براي اين پروژه توسط بخش دولتي و خصوصي، بالغ بر پنج هزار و 200 ميليارد ريال بوده است.
وي بيان داشت: اين پروژه با ظرفيت توليد سالانه يك ميليون تن سيمان راه اندازي شده است.
استاندار خراسان جنوبي، با بيان اينكه با افتتاح اين پروژه، براي 350 نفر در استان اشتغال ايجاد شده است، گفت: بايد در راستاي بازاريابي توليدات اين كارخانه تلاش جدي از سوي مسئولين ذي ربط صورت گيرد.
شركت سيمان باقران در سال 1382 به منظور احداث يك واحد توليد سيمان خاكستري با ظرفيت 3300 تن در روز در اداره ثبت شركت‌ها با سرمايه اوليه 400 ميليارد ريال و 30 هزار سهامدار به شماره 1397 ثبت و پس از بررسي هاي فني و اقتصادي محل كارخانه در شهرستان درميان و مجاورت روستاي نصرالدين با توجه به وجود معادن غني سنگ آهك و مارن انتخاب شد.
كارخانه سيمان باقران از جمله پروژه‌هاي نيمه‌تمامي است كه از سال 84 عمليات اجرايي آن آغاز شده و اين كارخانه يكي از بزرگ‌ترين واحدهاي صنعتي خراسان جنوبي بوده كه در شهرستان 55 هزار نفري درميان قرار دارد.
پروژه بزرگ سيمان باقران در 34 كيلومتري شهر اسديه و جاده مرزي ميل 73 است و هم اكنون بيش از 30 هزار سهامدار دارد. اين پروژه قرار بود در بازه زماني 6 تا 7 سال به اتمام و به بهره‌برداري برسد اما كمبود نقدينگي و مشكلات اقتصادي باعث شد تا افتتاح آن به تاخير بيفتد.
سيمان باقران امروز با حضور مقامي عالي دولت و جمعي از مسئولان كشوري و استاني به بهره برداري رسيد تا علاوه بر اشتغالزايي براي مردم بومي اين منطقه مرزي، صادرات غير نفتي كشور را نيز افزايش دهد.
اين پروژه كه ظرفيت توليد سه هزار و 300 تن سيمان در روز دارد ، مي‌تواند زمينه اشتغال دو هزار نفر را به‌صورت مستقيم و غيرمستقيم ايجاد كند.
برپايه اين گزارش، رييس جمهور با حضور صميمي در جمع كارگران اين كارخانه، با آنان گفت وگو كرد.
 
 
 
تعداد بازدید: 93
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal