۱۳۹۷ دوشنبه ۴ تير
English
صفحه اصلی
1395/12/24 امسال؛728 فرصت شغلي جديد در شهرستان درميان ايجاد شد
امسال؛728 فرصت شغلي جديد در شهرستان درميان ايجاد شد
فرماندار درميان گفت: امسال تعهد اشتغال شهرستان 569 فرصت شغلي جديد بوده است كه 728 شغل در اين شهرستان ايجاد شد.
محمد بشيري زاده در نشست كميته اشتغال و ستاد هماهنگي و توسعه تعاون شهرستان درميان اظهار كرد: از ابتداي سال جاري 12 مجوز مشاغل خانگي در درميان صادر شده است.
وي با تأكيد بر اينكه دولت بايد زمينه واگذاري مشاغل را به بخش خصوصي ايجاد و هموار كند تا حركتي رو به جلو انجام شود گفت: تنها راه خروج از بن‌بست بيكاري ورود سرمايه‌گذار خصوصي به بحث اشتغال است.
وي با بيان اينكه كمك به اشتغال جوانان يكي از مهترين اولويت كاري همه دستگاه هاي اجرايي در شهرستان درميان است افزود:اشتغالزايي راهكار ثبيت و ماندگاري جمعيت در نقاط مرزي از جمله شهرستان درميان است.
فرماندار درميان با اشاره به فعاليت‌هاي كميته امداد و بهزيستي در راستاي كمك به راه‌اندازي شركتها و تعاوني‌ها گفت: همه ارگانها بايد در در جهت رفع محروميت در اين شهرستان مرزي تلاش كنند.
بشيري‌زاده يادآور شد: يكي از مهمترين دلايل مهاجرت در روستاها بحث اشتغال است كه بايد همه ارگانها با تعامل و استفاده بهينه از ظرفيتها و امكانات در اين زمينه به فكر پويايي اشتغال نقاط روستايي باشند.
وي با اشاره به ضرورت فعاليت كشتارگاه صنعتي شهرستان درميان گفت: چرخه صنعت پرورش طيور درميان با فعال‌سازي كشتارگاه كه ظرفيت اشتغال 48 نفر را دارد كامل مي‌شود.
فرماندار درميان با تاكيد بر جذب تمامي اعتبارات و سهميه اشتغال شهرستان بيان كرد: همه سازمانها و نهادها بايد تلاش كنند تا با همكاري بانك‌هاي عامل بتوانند سهميه اشتغال خود را به موقع جذب و زمينه اشتغال در اين شهرستان را ايجاد كنند.
بشيري زاده از صادرات 5 ميليون و 718 هزار و 634 دلار توسط شركت مرزنشينان درميان و شفق اسديه خبر داد و بيان كرد: موافقت‌نامه شركت تعاوني توسعه و عمران شهرستان و تعاوني فرش دستبافت نيز صادرشده و و تعاوني نگارافشان ماه‌بانو با موضوع صنايع دستي نيز امسال تاسيس شده است.
 
 
تعداد بازدید: 44
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal